

Niittykumpu Kappelikuja 6 Espoo
Hyvillä palveluilla varustettua jäähdytettyä toimitilaa kehittyvien yritysten keskittymässä Niittykummussa. Kiinteistöllä on erinomainen näkyvyys Länsiväylälle, joka on yksi Espoon vilkkaimmin liikennöidyistä väylistä. Keskeinen sijainti ja metroaseman läheisyys varmistavat helpon saapumisen eri puolilta pääkaupunkiseutua henkilöautolla tai julkisilla kulkuvälineillä.
Tekniset tiedot Palvelut Vapaat toimitilat 7Kappelikuja 6:n kiinteistössä arki soljuu vaivattomasti. Vuokralaisen käytössä on kattavat aula- ja postituspalvelut. Lisäksi vuokrattavissa myös isot kokous- ja saunatilat, joissa on miellyttävä järjestää tilaisuuksia. Kiinteistössä toimii lounasravintola sekä dynaaminen joukko eri alojen yrityksiä. Niittykummun alue kehittyy jatkuvasti – toimitila on metroaseman läheisyydessä, jonka ympärillä olevan kauppakeskuksen lukuisat palvelut varmistavat alueen elinvoiman. Kohde tarjoaa vuokrattavaksi eri kokoisia, pääosin jäähdytettyjä toimitiloja aulapalveluineen. Neljä henkilöhissiä takaavat esteettömän kulun ja pysäköintitilaa löytyy jopa 250 paikan verran.
Lue referenssitarinamme, kuinka Suomen Urheiluhierontakeskus ja Star Dance Studio pyörittävät toimintaansa tässä kiinteistössä.
Kiinteistön oma verkkosivu https://kappelikuja6.fi/
Rakennusvuosi: 1988
Vuokrattava pinta-ala: 8012 htm²
Pinta-ala: 10 903 m²
Lämmitysjärjestelmä: Kaukolämpö ja jäähdytys
Kiinteistöhuolto
Coor Oyj, puh: 010 622 5888 (24/7h)Kiinnostuitko?